Lista furnizorilor de gaze naturale pe piaţa cu amănuntul

  LISTA FURNIZORILOR DE GAZE NATURALE PE PIAŢA CU AMĂNUNTUL   

ÎN LUNA IANUARIE 2022 

Nr.ctr. Denumire furnizor Contact
1 Aderro G.P. Energy S.R.L. www.aderroenergy.ro
2 Alpha Metal S.A. www.alphametal.ro
3 Axpo Energy România S.A.   www.axpo.com/ro/ro/despre-noi.html
4 Berg System Gaz S.A. www.berggaz.ro
5 CEZ Vanzare S.A. https://www.cez.ro/ro
6 C-Gaz & Energy Distributie S.R.L. www.cgaz.ro
7 Cis Gaz S.A. www.cisgaz.ro
8 Conef Gaz S.R.L. www.conefgaz.ro
9 Cordun Gaz S.A. www.cordungaz.ro
10 CPL Concordia Filiala Cluj S.R.L. www.cplconcordia.ro
11 Crest Energy S.R.L. www.crestenergy.ro
12 Dacia Energy Solutions S.R.L. https://des-ro.eu
13 Design Proiect S.R.L. www.design-proiect.ro
14 Distrigaz Vest S.A. www.distrigazvest.ro
15 E.ON Energie România S.A. www.eon.ro
16 Electric Planners S.R.L. www.electricplanners.ro
17 Electrica Furnizare S.A. www.electricafurnizare.ro
18 Enel Energie S.A. www.enel.ro/enel-energie/ro.html
19 Enel Energie Muntenia S.A. www.enel.ro/content/enel-ro/enel-muntenia/ro.html
20 Energia Gas & Power S.R.L. www.e-nergiagp.com/ro/
21 Energy Distribution Services S.R.L. http://www.energydistribution.ro 
22 Energy Gas Provider S.R.L. https://energy-gas.ro
23 Engie România S.A. www.engie.ro
24 Entrex Services S.R.L. www.entrex.ro
25 Euro Seven Industry S.R.L. www.euro7.ro
26 Gaz Est S.A. www.gazest.ro
27 Gaz Nord Est S.A. www.gaznordest.ro
28 Gazmir Iași S.R.L. www.gazmiriasi.ro 
29 Getica 95 COM S.R.L. www.getica95.ro
30 Instant Construct Company S.A. www.instantconstructcompany.ro
31 M.M. Data S.R.L. www.mmdata.ro
32 Megaconstruct S.A. www.megaconstruct.ro
33 MET România Energy S.A. www.ro2.met.com
34 Mihoc Oil S.R.L. www.mihoc-oil.ro
35 Monsson Trading S.R.L. www.monssontrading.eu/ro/
36 MVM Future Energy Technology S.R.L.   www.mvmenergy.ro; www.mvmtrading.ro
37 Next Energy Distribution S.R.L. www.nexted.ro
38 Next Energy Partners S.R.L. www.nextenergy.ro
39 Nord Gaz S.R.L. www.nordgaz.ro
40 Nova Power & Gas S.R.L. www.vreaulanova.ro
41 OMV Petrom S.A. www.omvpetrom.com/ro
42 Pado Group Infrastructures S.R.L. www.padogroup.ro
43 Premier Energy S.R.L. www.premierenergy.ro
44 Premier Energy Trading S.R.L. www.premierenergytrading.ro
45 Prisma Serv Company S.R.L. www.prismaserv.ro
46 Renovatio Trading S.R.L. www.renovatiotrading.ro
47 SNGN Romgaz S.A. www.romgaz.ro
48 Safi-Star S.R.L. www.safistar.safir.ro
49 SST Grup Transilvania S.R.L. www.sstgruptransilvania.ro
50 Sun Wave Energy S.R.L.   www.swn.ro
51 Sustainable Energy Supply North S.R.L.   www.sesn.ro
52 Tehnologica Radion S.R.L. www.tehnologica.ro
53 Tetarom S.A. www.tetarom.ro
54 Tinmar Energy S.A. www.tinmar.ro
55 Transenergo Com S.A. www.transenergo.ro
56 Veolia Energie Romania S.A. www.veolia.ro
57 Wiee România S.R.L. www.wiee.ro

Telefon cu tarif normal in reteaua Orange, apelabil din toate retelele. Linie telefonica dedicata informarii consumatorilor de energie cu privire la liberarizarea pietelor de energie.

Luni – Vineri: 08:00 – 18:00

Sambata – Duminica: 10:00 – 15:00

Descarca aplicatia ANRE

Documente recente

Proiect de ordin privind modificarea ordinului anre nr. 3/2022 pentru aprobarea regulamentului privind organizarea și funcționarea platformei online de schimbare a furnizorului de energie electrică și gaze naturale și pentru contractarea furnizării de energie electrică și gaze naturaleReferat de aprobareReguli de alocare zilnică pentru alocarea coordonată a capacităților la frontiera dintre zonele de ofertare ale c.n.t.e.e. transelectrica s.a. și Î.s. moldelectricaReguli de alocare anuală și lunară pentru alocarea coordonată a capacităților la frontiera dintre zonele de ofertare ale c.n.t.e.e. transelectrica s.a. și Î.s. moldelectricaProiect de decizie privind aprobarea documentului “regulile de alocare anuală și lunară pentru alocarea coordonată a capacităților la frontiera dintre zonele de ofertare ale c.n.t.e.e. transelectrica s.a. și Î.s. moldelectrica” şi a documentului “regulile de alocare zilnică pentru alocarea coordonată a capacităților la frontiera dintre zonele de ofertare ale c.n.t.e.e. transelectrica s.a. și Î.s. moldelectrica”Referat de aprobareRezultatul şedinţei comisiei de autorizare a persoanelor juridice care desfăşoară activităţi de montare şi exploatare a sistemelor de repartizare a costurilor pentru încălzire şi apă caldă de consum în imobile de tip condominiu din data de 08.08.2022Şedinţa comisiei de autorizare a persoanelor juridice care desfăşoară activităţi de montare şi exploatare a sistemelor de repartizare a costurilor pentru încălzire şi apă caldă de consum în imobile de tip condominiu din data 08.08.2022Proiect de ordin pentru aprobarea regulamentului de organizare și funcționare a pieței contractelor la termen de energie electrică organizată de societatea brm s.a.Referat de aprobare