Lista furnizorilor de energie electrică pe piaţa cu amănuntul

LISTA FURNIZORILOR DE ENERGIE ELECTRICĂ PE PIAŢA CU AMĂNUNTUL           

LA DATA DE 31 MAI 2021 

Nr.ctr. Denumire furnizor Contact

FURNIZORI DE ULTIMĂ INSTANŢĂ CU ACTIVITATE

ŞI PE PIAŢA CU AMĂNUNTUL

1 CEZ Vanzare S.A. www.cez.ro
2 ENEL Energie S.A. www.enel.ro/enel-energie/ro.html
3 E.ON Energie Romania S.A. www.eon-energie-romania.ro
4 ENEL Energie Muntenia S.A. www.enel.ro/content/enel-ro/enel-muntenia/ro.html
5 Electrica Furnizare S.A. www.electricafurnizare.ro
6 Tinmar Energy https://www.tinmar.ro/

 PRODUCĂTORI DE ENERGIE ELECTRICĂ CU ACTIVITATE

ȘI PE PIAȚA CU AMĂNUNTUL

1 Alive Capital www.alivecapital.ro
2 Alpha Wind Calea Rahovei 266-268, București 050912
3 BEPCO www.bepco.ro
4 C.E. Oltenia  www.ceoltenia.ro
5 C.E.T. Arad www.cetarad.ro
6 C.E.T. Govora  www.cetgovora.ro
7 East Wind Farm S.R.L. www.eastwind.ro 
8 Electricom S.A. www.electricom.ro
9 Electrocentrale Bucuresti S.A. www.elcen.ro
10 Enet S.A. www.enetsa.ro
11 Enex S.R.L. www.enexenergy.ro
12 EOL Energy S.R.L. www.eol-energy.com
13 Ewind https://ewind-furnizare.ro/
14 Green Vision Seven S.R.L. www.gv7.ro
15 S.P.E.E.H. Hidroelectrica S.A. www.hidroelectrica.ro 
16 Modern Calor S.A. www.moderncalor.ro
17 Monsson Trading https://www.monssontrading.eu/ro/
18 OMV Petrom S.A. www.omvpetrom.com/ro
19 Nuclearelectrica S.A. www.nuclearelectrica.ro 
20 Petrotel-Lukoil S.A. www.petrotel.lukoil.com/ro/
21 Ra-Ra Parc https://halebrasov.ro/energie.html
22 SNGN Romgaz S.A. www.romgaz.ro 
23 Renovation Trading S.R.L. www.renovatiotrading.ro
24 Rulmenți S.A. Str. Republicii, Nr. 320, Bârlad, jud. Vaslui
25 Skybase Energy Bdul Carol I, nr. 34-36, etaj 9, sect.2, Bucureşti
26 Veolia Energie Prahova www.veolia.ro
27 Verbund Wind Power Romania www.verbund.com
FURNIZORI DE ENERGIE ELECTRICĂ CU ACTIVITATE PE PIAŢA CU AMĂNUNTUL
1 A Energy Ind S.R.L. aenergyind.wixsite.com/aenergy
2 Absolute Energy S.R.L. www.absolute-energy.ro
3 Aderro G.P. Energy S.R.L. www.aderroenergy.ro   
4 AIK Energy Romania S.R.L. www.aikenergy.ro
5 Alro S.A. www.alro.ro/telefoane-furnizare-distributie
6 Anchor Grup S.A. www.anchorgrup.ro
7 Apuron Energy S.R.L. www.apuron.ro
8 Aqua Energia S.A. www.aquaenergia.ro
9 Axpo Energy Romania SRL

https://www.axpo.com/ro/ro/despre-noi.html

10 Conarg Real Estate S.R.L. www.conarg.co
11 Cotroceni Park S.A. www.afienergy.ro
12 Crest Energy S.R.L. www.crestenergy.ro
13 EFT Furnizare S.R.L. www.eft-furnizare.net
14 Egger Romania S.R.L. www.egger.com
15 Elcata MHC S.R.L. www.elcata.ro 
16 Electric Planners S.R.L. www.electricplanners.ro
17 Electrificare CFR S.R.L. www.electrificarecfr.ro
18 Electrocarbon S.A. www.electrocarbon.ro
19 Electromagnetica S.A. www.electromagnetica.ro
20 Elsid S.A. www.elsid.ro 
21 Energia Gas&Power S.R.L. www.e-nergiagp.com/ro/
22 Energy Distribution Services S.R.L. www.energydistribution.ro  
23 Energy Grid www.egfurnizare.ro
24 Energy Trade Activ S.R.L. www.energytradeactiv.ro
25 Engie Romania S.A. www.engie.ro
26 Enol Grup S.A. www.enol.ro
27 Entrex Services S.R.L. www.entrex.ro
28 Evobits Information Technology S.R.L. www.evobitsit.com
29 Getica 95 COM S.R.L. www.getica95.ro  
30 Grenerg S.R.L. www.electricnetgroup.com
31 Hermes Energy International S.R.L. www.hermesenergy.ro
32 ICCO Energ S.R.L. www.icco.ro
33 ICPE Electrocond Technologies S.A. www.icpeelectrocond.ro
34 Industrial Energy S.A. www.industrialenergy.ro
35 Izvor de Lumina S.R.L. www.izvordelumina.ro
36 Liberty Galati S.A. https://libertysteelgroup.com/ro/
37 Luxten Lighting Company S.A. www.luxten.com
38 Mazarine Energy Romania S.R.L. www.mazarine-energy.com/operations-romania/
39 MET Romania Energy Marketing S.R.L. www.ro2.met.com
40 MVM Energy Trade Plus SRL http://mvmenergy.ro/?lang=ro
41 Next Energy Parteners S.R.L. www.nextenergy.ro
42 Nova Power&Gas S.R.L. www.vreaulanova.ro
43 P.C. Management & Consulting S.R.L. www.pc-energy.ro
44 Photovoltaic Green Project S.R.L. www.pgp-energy.ro
45 Plenerg SRL Str. Liviu Rebreanu, Nr. 4, et. 2, bir. 7, sect. 3, Bucureşti
46 QMB Energ S.R.L. www.qmbenerg.com
47 RCS&RDS S.A. www.digiromania.ro
48 RES Energy Solutions S.A. www.res-co.com
49 Restart Energy One S.R.L. www.restartenergy.ro
50 Romelectro București S.A. www.romelectro.ro
51 Stock Energy S.R.L. www.stockenergy.ro
52 Sun Wave Energy SRL https://swn.ro/
53 Transenergo Com S.A. www.transenergo.ro
54 Transformer Energy Supply S.R.L. www.tesenergie.ro
55 Uzinsider General Contractor S.A. www.uzinsider.ro
56 Veolia Energie Romania S.A. www.veolia.ro
57 Werk Energy S.R.L. www.werkenergy.ro 

Telefon cu tarif normal in reteaua Orange, apelabil din toate retelele. Linie telefonica dedicata informarii consumatorilor de energie cu privire la liberarizarea pietelor de energie.

Luni – Vineri: 08:00 – 18:00

Sambata – Duminica: 10:00 – 15:00

Descarca aplicatia ANRE