Lista furnizorilor de energie electrică pe piaţa cu amănuntul

LISTA FURNIZORILOR DE ENERGIE ELECTRICĂ PE PIAŢA CU AMĂNUNTUL           

ÎN LUNA OCTOMBRIE 2020 

Nr.ctr. Denumire furnizor Contact

FURNIZORI DE ULTIMĂ INSTANŢĂ CU ACTIVITATE

ŞI PE PIAŢA CU AMĂNUNTUL

1 CEZ Vanzare S.A. www.cez.ro
2 ENEL Energie S.A. www.enel.ro/enel-energie/ro.html
3 E.ON Energie Romania S.A. www.eon-energie-romania.ro
4 ENEL Energie Muntenia S.A. www.enel.ro/content/enel-ro/enel-muntenia/ro.html
5 Electrica Furnizare S.A. www.electricafurnizare.ro

 PRODUCĂTORI DE ENERGIE ELECTRICĂ CU ACTIVITATE

ȘI PE PIAȚA CU AMĂNUNTUL

1 BEPCO www.bepco.ro
2 C.E. Oltenia  www.ceoltenia.ro
3 C.E.T. Arad www.cetarad.ro
4 C.E.T. Govora  www.cetgovora.ro
5 East Wind Farm S.R.L. www.eastwind.ro 
6 Electricom S.A. www.electricom.ro
7 Electrocentrale Bucuresti S.A. www.elcen.ro
8 Enet S.A. www.enetsa.ro
9 Enex S.R.L. www.enexenergy.ro
10 EOL Energy S.R.L. www.eol-energy.com
11 Green Vision Seven S.R.L. www.gv7.ro
12 S.P.E.E.H. Hidroelectrica S.A. www.hidroelectrica.ro 
13 Modern Calor S.A. www.moderncalor.ro
14 OMV Petrom S.A. www.omvpetrom.com/ro
15 Nuclearelectrica S.A. www.nuclearelectrica.ro 
16 Petrotel-Lukoil S.A. www.petrotel.lukoil.com/ro/
17 SNGN Romgaz S.A. www.romgaz.ro 
18 Renovation Trading S.R.L. www.renovatiotrading.ro
19 Rulmenți S.A. Str. Republicii, Nr. 320, Bârlad, jud. Vaslui
20 Skybase Energy Bdul Carol I, nr. 34-36, etaj 9, sect.2, Bucureşti
21 Veolia Energie Prahova www.veolia.ro
22 Verbund Wind Power Romania www.verbund.com
FURNIZORI DE ENERGIE ELECTRICĂ CU ACTIVITATE PE PIAŢA CU AMĂNUNTUL
1 A Energy Ind S.R.L. aenergyind.wixsite.com/aenergy
2 Absolute Energy S.R.L. www.absolute-energy.ro
3 Aderro G.P. Energy S.R.L. www.aderroenergy.ro   
4 AIK Energy Romania S.R.L. www.aikenergy.ro
5 Alive Capital S.R.L. www.alivecapital.ro
6 Alro S.A. www.alro.ro/telefoane-furnizare-distributie
7 Anchor Grup S.A. www.anchorgrup.ro
8 Apuron Energy S.R.L. www.apuron.ro
9 Aqua Energia S.A. www.aquaenergia.ro
10 Conarg Real Estate S.R.L. www.conarg.co
11 Cotroceni Park S.A. www.afienergy.ro
12 Crest Energy S.R.L. www.crestenergy.ro
13 Cyeb S.R.L. casnici.cyeb.ro/clienti.cyeb.ro/index.php
14 EFT Furnizare S.R.L. www.eft-furnizare.net
15 Egger Romania S.R.L. www.egger.com
16 Elcata MHC S.R.L. www.elcata.ro 
17 Electric Planners S.R.L. www.electricplanners.ro
18 Electrificare CFR S.R.L. www.electrificarecfr.ro
19 Electrocarbon S.A. www.electrocarbon.ro
20 Electromagnetica S.A. www.electromagnetica.ro
21 Elsid S.A. www.elsid.ro 
22 Energia Gas&Power S.R.L. www.e-nergiagp.com/ro/
23 Energy Distribution Services S.R.L. www.energydistribution.ro  
24 Energy Grid www.egfurnizare.ro
25 Energy Trade Activ S.R.L. www.energytradeactiv.ro
26 Enero Furnizare S.R.L. www.enero-furnizare.com
27 Engie Romania S.A. www.engie.ro
28 Enol Grup S.A. www.enol.ro
29 Entrex Services S.R.L. www.entrex.ro
30 Evobits Information Technology S.R.L. www.evobitsit.com
31 Getica 95 COM S.R.L. www.getica95.ro  
32 Grenerg S.R.L. www.electricnetgroup.com
33 Hermes Energy International S.R.L. www.hermesenergy.ro
34 ICCO Energ S.R.L. www.icco.ro
35 ICPE Electrocond Technologies S.A. www.icpeelectrocond.ro
36 Imperial Development S.R.L. www.imperialdevelopment.ro
37 Industrial Energy S.A. www.industrialenergy.ro
38 Izvor de Lumina S.R.L. www.izvordelumina.ro
39 Luxten Lighting Company S.A. www.luxten.com
40 Mazarine Energy Romania S.R.L. www.mazarine-energy.com/operations-romania/
41 MET Romania Energy Marketing S.R.L. www.ro2.met.com
42 Monsson Trading S.R.L. www.monssontrading.eu/ro/
43 Next Energy Parteners S.R.L. www.nextenergy.ro
44 Nova Power&Gas S.R.L. www.vreaulanova.ro
45 P.C. Management & Consulting S.R.L. www.pc-energy.ro
46 Photovoltaic Green Project S.R.L. www.pgp-energy.ro
47 Plenerg SRL Str. Liviu Rebreanu, Nr. 4, et. 2, bir. 7, sect. 3, Bucureşti
48 QMB Energ S.R.L. www.qmbenerg.com
49 RCS&RDS S.A. www.digiromania.ro
50 RES Energy Solutions S.A. www.res-co.com
51 Restart Energy One S.R.L. www.restartenergy.ro
52 Romelectro București S.A. www.romelectro.ro
53 Stock Energy S.R.L. www.stockenergy.ro
54 Tinmar Energy S.A. www.tinmar.ro 
55 Transenergo Com S.A. www.transenergo.ro
56 Transformer Energy Supply S.R.L. www.tesenergie.ro
57 Uzinsider General Contractor S.A. www.uzinsider.ro
58 Veolia Energie Romania S.A. www.veolia.ro
59 Werk Energy S.R.L. www.werkenergy.ro 

Telefon cu tarif normal in reteaua Orange, apelabil din toate retelele. Linie telefonica dedicata informarii consumatorilor de energie cu privire la liberarizarea pietelor de energie.

Luni – Vineri: 08:00 – 18:00

Sambata – Duminica: 10:00 – 15:00

Comparator oferte-tip de furnizare a energiei electrice Comparator oferte-tip de furnizare a gazelor naturale LIBERALIZAREA PIEȚEI DE ENERGIE ELECTRICĂ
Recomandări pentru clientul casnic
LIBERALIZAREA PIEȚEI DE GAZE NATURALE
Recomandări pentru clientul casnic

Descarca aplicatia ANRE